Yorgan ve Battaniye Yıkama

YORGAN YIKAMA

Yorgan ve Battaniye Yıkama

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz Yorgan ve battaniyeler aslında vücudumuzun sık temas ettiği ev tekstili ürünlerdir. Yorgan, yastık ve battaniyeler hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır. Peki yorgan, battaniye ve yastıklarımızın temizliğine ne kadar önem veriyoruz?

YORGAN VE BATTANİYE YIKAMA

Ağzımızın, yüzümüzün ve vücudumuzun sık sık temas ettiği yorgan, battaniye ve yastıklarımızı nerede ve nasıl yıkandığını takip edebiliyor muyuz? Bir çok halı yıkama firmasının yorgan ve battaniyelerinizi soğuk su ile halı gibi yere serip halı yıkama makinesi ile halı yıkar gibi yıkadığını biliyormusunuz? Yorgan ve battaniye yıkatmaya verdiğiniz yerleri muhakkak gidin görün veya internet sitelerinde yorgan yıkama makinelerinin olup olmadığına emin olun.

Yorgan ve battaniye yıkama Sistemleri

Firmamızda yorgan, yastık ve battaniyeler evlerimizde kullanmakta olduğumuz çamaşır makinelerinin sisteminde çalışan yorgan, yastık ve battaniye yıkama makinesinde yorganların çeşitlerine göre yün yorgan yıkama, elyaf yorgan yıkama, slikon yorgan yıkama, pamuk yorgan yıkama, battaniye yıkama ve yastık yıkama gibi yorganların çeşidine göre yıkama programları vardır ve sıcak su ile yıkanmaktadır.

Bursa Yorgan Yıkama

Bursa ilinin her bölgesinde firmamız tarafından yorgan yıkama konusunda en hızlı ve en kaliteli hizmeti ayağınıza getirmekten gurur duymaktayız. Bursa da Yorgan ve battaniye temizleme hizmetinde bünyemizde bulunan yorgan ve battaniye yıkama makinesinde uygun şampuanlar ve uygun devirde yıkamaya alınır. Battaniye yıkama yorgan yıkama aşamalarında kullanmış olduğumuz şampuanlar % 100 bitkisel bazlı olup kimyasal madde içermez. Yıkama işlemi bittikten sonra kurutma odasına alınıp asılır 2 veya 3 gün içerisinde teslim edilir.

Yorgan Yıkama Nasıl Yapılmalıdır?

YORGAN YIKAMA

Yorgan yıkama devamlı gelişen bir sektör olduğundan dolayı sürekli yeniliklere açık ve sürekli gelişmeye hazır bir sektördür. Evlerimizde kullandığımız yorganlar kış aylarında vazgeçemediğimiz en önemli korunaklarımızdandır. Yorganları müşterilerimizin talep etmesi üzerine adreslerinden ücretsiz servisimiz ile ekibimiz tarafından alınarak fabrikamıza getirilmektedir. Firmamıza gelen yorganlarınız cinsine göre ayrılır ve özelliklerine göre yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir. Yorgan yıkama firmaları yorgan yıkama işlemi yapılırken sağlığa zarar vermeyen anti bakteriyel bitki özlü özel temizlik ürünleri ve son sistem sanayi tipi özel otomatik makineler ile profesyonel eğitimli elemanlarımız tarafından özenle yıkanmaktadır. Elyaf yorgan, pamuk yorgan ya da yün yorgan ne tür yorgan olursa olsun yapılan yıkama işlemleri uzman elemanlarımızın gözleri önünde yapılmaktadır. Firmamız Bursa ilinin en hızlı ve hijyenik ortamlarda yapılan en iyi hizmeti veren yorgan firmalarının başında gelmektedir.

Yorgan ve Battaniye Yıkama Aşamaları:

Önce yorgan ve battaniye yıkama makinemizin dokunmatik panelinde ürüne uygun program seçilir ve start düğmesine basılır.

1.Aşama Ön Yıkama; otomatik yorgan yıkama makinemizde ön yıkama dediğimiz işlem otomatik olarak 150 litre su alır yorgan veya battaniyeleri yaklaşık 20 dakika deterjansız yıkar ve kaba kirleri alır ve suyu boşaltır.
2. Aşama Ana Yıkama; bu aşamada makinemiz 150 litre suyu çeker ve suyun ısı derecesini programda seçtiğimiz ürüne göre ısıtır ve deterjanı otomatik olarak alır yıkamaya başlar yaklaşık bu işlem 45 dakika devam eder ve sonrasında suyu boşaltır.
3. Aşama Durulama; yorgan veya battaniyeler durulama aşamasında deterjan veya köpük kalmaması amacı ile yaklaşık 25 dakika durulama işlemi devam eder.
4. Aşama Sıkma; sıkma işlemi bütün ürünlerin yıkama sonrası olmazsa olmazıdır. Evlerimizde yıkanan çamaşırlar dahi son aşamada sıkılır yorgan ve battaniyelerde tıpkı evlerimizde kulandığımız çamaşır makineleri gibi son aşamada sıkma işlemi yapar ve %90 oranında suyunu atar %10 nem kalır.
Sonrasında kapalı kurutma odalarında kurutulur.

Yün Yorgan yıkama

Yün yorgan yıkama işleminde lekelerinin ve kirlerinin temizlenmesi ne kadar önemli ise bakteriyel temizliklerinin yapılması da o denli önemlidir. Ancak yün yorgan yıkama işlemi halı yıkama işlemi gibi yapılmamaktadır. Yün yorganların temizlenmesi diğer elyaf tarzı yorganlardan çok değişiktir. Elyaf tarzı yorganları makinelerde yıkayabilirsiniz, ama yün yorganlar makinelerde ıslak sıcak yıkama ve kimyasallara maruz kalmış olduğunda kesinlikle çekme meydana getirecek ve bozulmalar, sarı sarı lekeler dışa vuracaktır. Yorganların temizleme işlemine başlamadan önce varsa çıkarılması zor lekeler için uygulama yapılır.

Renk verme sorunu varsa ayrıştırıcı kullanılır. Daha sonra kuru temizleme işlemi yapılır. Yıkanan yorganların kurutulması çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. çünkü yorganların kurutulması aldatıcı olabilir. Elyaf da olsa yün de olsa çok azca bir rutubet bile kalsa kesinlikle sorun olacaktır.

Her yorgan halı kendi kumaş yapısına, dolgu yapısı ve dokuma tekniğine göre farklı programla yıkanır. Cins tespiti, yorganın hangi programla yıkanacağının belirlenmesi açısından önemlidir ve bu tespit sırasında yün yorgan olarak tespit edilmiş yorganlar aşağıdaki kurallar çerçevesinde yıkanır. Yün yorgan yıkama işleminde yıkama suyu sıcaklığı 25°c üzerine çıkmamalıdır. Yün yorganlar dolgu malzemesinin hassas oluşu nedeni ile nedeni ile özel temizleme ürünleri ile yıkanabilirler.

Yıkanma aşamasında keçeleşmenin önüne geçmek için yün yorgan yıkama işleminde yorgan fazla hırpalanmadan ağır hareketlerle yıkanmalıdır. Kumaş yapısı renkli ise etkili kir çıkarma ürünlerinin kullanımı yün yorgana zarar verebilir.

Bu durumda lekelere müdahale için kullanılacak ürünler özenle seçilmeli, leke çıkarma işlemi dikkatle yapılmalıdır. Kumaş yapısı renkli değil ise her türlü leke çıkarıcı ürün kullanımı mümkündür ve lekeler üzerinde sonuç alma muhtemelliğı yüksektir.

Yorgan Yıkama Fiyatları

Yorgan yıkama fiyatları yıkama işlemi yapılacak yorganların cinsine göre değişmektedir. Ancak yorganlarda fazla seçenek olmadığı için fiyatlar bazen aynı olma ihtimali vardır. Firmamız yorgan fiyatlarını belirlerken müşterilerimizin en kaliteli ve en güvenli hizmeti rahatça alabilmeleri için en uygun ve en cazip fiyatları sunmaktadır.

Yorgan yıkama fiyatları, yıkatmak istediğiniz yorganların özelliklerine ve ebatlarına göre değişmektedir. Ebat hacmi ve ağırlığı doğrudan etkileyen bir durum olduğundan yorganınızın kilosu arttıkça yorgan yıkama ücreti de artacaktır. Müşterilerimizin memnun kalması için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. 0530 4834347 numarayı arayarak Nergis halı yıkama firmamıza ulaşabilirsiniz.

Nilüfer’de Yorgan ve Battaniye Yıkamanın öncü Firmalarından olan Nergis Yorgan ve Battaniye Yıkama yorgan ve battaniyelerinizi ilk günkü gibi size teslim etmektedir. Halılarınız son teknoloji modern fabrikalarımızda yıkanarak siz değerli müşterilerimize en kısa süre de teslim edilmektedir. Nilüfer Bölgesinin tüm mahallerine servislerimiz mevcuttur.

Yorgan ve Battaniye Yıkama ve Temizleme Hizmeti Verdiğimiz Günlük Servis Bölgelerimiz:

  • Bursa Nilüfer Beşevler Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer Beşevler de battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.
  • Bursa Nilüfer Üçevler Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer Üçevlerde battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.
  • Bursa Nilüfer Demirci Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer Demirci’de battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.
  • Bursa Nilüfer Ataevler Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer Ataevler’de battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.
  • Bursa Nilüfer İhsaniye Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer İhsaniye’de battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.
  • Bursa Nilüfer Fethiye Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer Fethiye’de battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.
  • Bursa Nilüfer Özlüce Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer Özlüce’de battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.
  • Bursa Nilüfer 23 Nisan Mahallesinde Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer 23. Nisan Mahallesi’de battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.
  • Bursa Nilüfer Altınşehir Yorgan ve Battaniye Yıkama Bursa Nilüfer Altınşehir’de battaniye yıkama, yorgan yıkama , yastık ve battaniye yıkama ve temizleme Bursa Nilüfer Beşevler genelinde uygun fiyatlarda Yorgan ve battaniye yıkama hizmeti sunan yorgan ve battaniye  temizleme firmasıyız.

Bursa’nın diğer bölgelerine haftanın belirli günlerinde servisimiz vardır.

Tel: 0530-483-4347
Tel: 0224-249-5997
Pazartesi- Cuma: 08:30 – 21:30
Cumartesi: 08:30 – 19:30
TEKLİF AL